Producent domków mobilnych House TD


W czym specjalizuje się House TD?

Domki mobilne tiny house on wheels to specjalność House TD. Jesteśmy producentem wysokiej jakości budowli na kółkach i dostosowujemy naszej projekty do oczekiwań klientów. Wiemy, że nasi odbiorcy potrzebują alternatyw dla tradycyjnego budownictwa i dostarczamy rozwiązania zarówno dla inwestorów, jak i klientów prywatnych. Naszą dewizą jest jakość oraz indywidualne podejście do każdego zlecenia.

Jeśli więc poszukujesz niewielkiego i estetycznego domku na kółkach, który można dowolnie przemieszczać —  to właśnie tutaj spełnimy Twoje potrzeby. Stworzymy dla Ciebie zarówno domek na przyczepie dopuszczonej do ruchu drogowego, jak i wariant bez homologacji. Skąd czerpiemy pomysły na to, abyś mógł cieszyć się wolnością w postaci eleganckiego domku mobilnego?

Tiny house to koncepcja, która ma swoje źródło w USA. Szybko jednak zyskała sobie rzeszę fanów na całym świecie. Główną cechą takiego domku jest mobilność, dlatego jego powierzchnia najczęściej nie przekracza 20 m2, a cała konstrukcja  znajduje się na przyczepie o stosunkowo niskiej wadze do 3500 kg. Parametry te umożliwiają swobodne przemieszczanie się po drogach i zabranie mobilnego domku w dowolne miejsce

Czym dokładnie są tiny house on wheels, czyli małe domki na kółkach?

Tiny house mogą mieć różne kształty, rozmiary i być wykonane z najróżniejszych surowców.  Nie ma więc jednej definicji, ale niemal wszystkie domki mobilne łączą w sobie cechy takie jak:

1. Niewielka powierzchnia (najczęściej poniżej 20 m2).

2. Funkcjonalnie zaaranżowana przestrzeń: część dzienna, aneks kuchenny, miejsce do spania, łazienka z toaletą i prysznicem, nierzadko z modułowymi meblami.

3. Całoroczna izolacja, która umożliwia wykorzystywanie go w sposób ciągły.

4. Przyłącza i instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, gazowa, wentylacyjna oraz — co ważne — grzewcza, dzięki której można z niego korzystać, jak z dużego domu całorocznego. Co ciekawe, można wybierać spośród opcji dostosowanych do panujących na działce warunków (np. prąd z sieci lub z baterii; woda ze zbiornika lub z wodociągu; bezwodne toalety kompostowe, jeśli nie ma kanalizacji).

5. Otwierane drzwi i okna — jak w tradycyjnych domach.

6. Osadzenie na specjalnym podwoziu, z kołami, aby mógł być ciągnięty przez auto jak przyczepa.

7. Ograniczone wymiary, aby mógł być przewożony po drogach — maksymalnie 2,55 metry szerokości i 4 metry wysokości (wg. przepisów w PL i UE).

8. Może ważyć maksymalnie 3,5 tony (wg. przepisów w PL i UE).


Czym różni się domek mobilny od tiny house on wheels?

Domek mobilny, w przeciwieństwie do tiny house on wheels, osadzony jest na przyczepie bez homologacji i nie dopuszcza się go do ruchu drogowego. Tego rodzaju domek na kółkach jest analogicznym rozwiązaniem do domków holenderskich, czy angielskich i w przeciwieństwie do tiny house on wheels nie jest obwarowany restrykcyjnymi lub też ograniczeniami wynikającymi z prawa ruchu drogowego. Daje to dużą swobodę co do jego rozmiaru, który może być większy niż tiny house on wheels, nawet do 30m2.

Domek mobilny może być przewożony po drogach jako ładunek i podlega ograniczeniom wynikającym z prawa transportu wielkogabarytowego. Poza tym jest zbliżony do tiny house i w dalszym ciągu pozostaje domkiem mobilnym, który możesz swobodnie przestawiać na działce. Nie jest na stałe związany z gruntem, co dla wielu może być dużym udogodnieniem.

Jak działa House TD?

  • Analizujemy potrzeby klienta
  • ustalamy z klientem rodzaj domku i elementy wykończenia
  • ustalamy cenę i termin realizacji
  • kierujemy do produkcji
  • odbiór.

Jak to wygląda w praktyce?

Kompleksowa realizacja od projektu aż do momentu instalacji na działce.

1. W pierwszej kolejności klient wypełnia formularz zamówienia, który pozwala określić jego potrzeby i preferencje.

2. W następnym kroku kontaktujemy się, w celu doprecyzowania wymagań i omówienia możliwości oraz ograniczeń wynikających ze specyfiki projektu lub warunków, jakie posiada klient.

3. Przygotowujemy kosztorys z wyceną poszczególnych etapów prac i określamy termin realizacji. Następnie przekazujemy do zaakceptowania. Powstaje umowa i rozpoczynamy realizację.

4. Kierujemy do produkcji. Każdy kolejny etap klient, ma możliwość podglądać ponieważ prace dokumentowane są na video.

5. Na koniec umawiamy się na odbiór w naszej lokalizacji. Jest możliwy dowóz do klienta i instalacja domku za dodatkową opłatą. W przypadku domków mobilnych gdzie wymagany jest transport, możemy również zaproponować sprawdzonych przewoźników.

Przewiń do góry