Domki mobilne


Czym jest domek mobilny na kołach ?

Na rynku można się spotkać z wieloma definicjami i produktami. My skoncentrowaliśmy się na na przeznaczeniu domku i potrzebie klienta. Domki kompaktowe są po prostu wygodnymi, niewielkimi budynkami, idealnymi do swobodnego podróżowania i przemieszczania się w różne miejsca, bez ograniczeń. Można w nich mieszkać, otworzyć biuro lub stworzyć nocleg dla gości, jednak to nie koniec możliwości.

Jeśli poszukujesz większej powierzchni użytkowej, House TD oferuje także nieco obszerniejszy gabarytowo domek mobilny 35 m2 lub 48m2. Tę niezwykle praktyczną budowlę możesz według uznania, dowolnie przestawiać na swojej działce. Łatwo domyślić się więc, że jest to bardzo dogodna propozycja dla osób, które nie lubią rutyny i potrzebują przemyślanych oraz funkcjonalnych rozwiązań, dostosowanych do zróżnicowanych życiowych potrzeb.

Skąd taki pomysł ?

Idea budowania domków mobilnych nie jest niczym innowacyjnym. Od dawna dostępne są domy holenderskie, angielskie, w USA i Kanadzie Tiny House. Niezależnie od miejsca, branża deweloperska potrzebuje ciągłych zmian i dywersyfikacji. Zapotrzebowanie na większą ilości alternatyw budowlanych jest więc obecnie bardzo duże.

My zdecydowaliśmy się na produkcję domków mobilnych, ponieważ charakteryzują się one elastycznością i wolnością. Dla wielu może to być świetna alternatywa do życia w zatłoczonych miastach, w blokach i bardzo zurbanizowanych osiedlach. Mobilny domek, to pomysł nie tylko na miejsce do zamieszkania czy też baza noclegowa podczas turystycznych przygód. Te niewielkie, solidne i eleganckie budowle mogą także pełnić szereg innych, opisanych poniżej funkcji.

Domek mobilny. Czy warto?

Podstawową zaletą domku mobilnego, jest właśnie łatwość z jaką może być przemieszczany. Warto jednak także wspomnieć o innych atutach, takich jak m.in.:

  • uniwersalne zastosowanie,
  • brak ograniczeń prawnych,
  • komfort i minimalizm,
  • kilka wariantów rozmiarowych,
  • brak konieczności uzyskania pozwolenia na budowę,
  • możliwość użytkowania sezonowego lub całorocznego,
  • wysoka estetyka,
  • nowoczesny wygląd,
  • możliwość spersonalizowania wnętrza.

Jak mogę wykorzystać domek mobilny ?


DOM MIESZKALNY

Jeżeli kochasz kontakt z naturą, marzysz o własnej działce, planujesz wyprowadzić się poza miasto, ale jednocześnie nie chcesz angażować się w czasochłonne i kosztowne przedsięwzięcie pod tytułem budowa domu — domek na przyczepie stanowi świetną alternatywę. Oczywiście wiele zależy od potrzeb rodziny i nas samych. Domki na kółkach nie spełniają wszystkich funkcji tradycyjnego budownictwa, jednak są wyposażone we podstawowe elementy umożliwiające wygodne życie.

Ta coraz popularniejsza dla klasycznych budowli alternatywa jest warta uwagi również ze względów prawnych. Do użytkowania tego rodzaju rozwiązań nie potrzebujemy działki budowlanej — może być rekreacyjna.  Co ważniejsze, na posiadanie domku  nie wymaga się szeregu pozwoleń wynikających z prawa budowlanego.

DOMEK LETNISKOWY/TURYSTYCZNY

Jesteś inwestorem, prowadzisz biznes i zastanawiasz się jak zagospodarować działkę w popularnej miejscowości turystycznej? Tutaj idealnym rozwiązaniem będą domki mobilne na przyczepie bez homologacji. Powierzchnia ok. 30 m2 to idealna konkurencja dla domków holenderskich czy angielskich z ogromną przewagą. Cena jest zdecydowanie na korzyść domku mobilnego – co więcej otrzymujesz produkt z odpowiednio dobranych materiałów skonfigurowany według Twoich potrzeb.

STUDIO / BIURO / BUDYNEK SOCJALNY

Posiadasz już działkę, dom i ogród ale szukasz spokojnego, cichego miejsca do pracy. Co stoi na przeszkodzie aby postawić domek mobilny na działce przy domu. Wnętrze może być zaranżowane typowo bod biuro z wszelkimi udogodnieniami jak klimatyzacja, odpowiednie oświetlenie, odpowiednie wyciszenie i duże przeszklenia.

Odpowiednio zaprojektowany domek może pełnić funkcje budynku socjalnego na budowach.

TYMCZASOWE MIESZKANIE

Zakupiłeś działkę i zdecydowałeś się na budowę wymarzonego domu. Domek mobilny stanowi świetną opcję na tymczasowe mieszkanie na Twojej nowej działce. Wraz z postępującymi pracami budowlanymi może zajść potrzeba zmiany lokalizacji domku, co zapewnia jego mobilność. Nawet jeżeli po budowie domek okaże się niepotrzebny możesz go sprzedać lub też wykorzystać jako komfortowe i zapewniające prywatność lokum dla gości.

Czym jest domek mobilny ?

Na rynku można się spotkać z wieloma definicjami i produktami. My skoncentrowaliśmy się na na przeznaczeniu domku i potrzebie klienta. Domki kompaktowe zarazem bardzo mobilne do swobodnego podróżowania i przemieszczania się bez ograniczeń w różne miejsca. Z drugiej strony domki większe gabarytowo, oferujące więcej powierzchni użytkowej z możliwością przestawiania  na działce według uznania.

Skąd taki pomysł ?

Idea budowania domków mobilnych nie jest niczym innowacyjnym. Od dawna dostępne są domy holenderskie, angielskie, w USA i Kanadzie Tiny House. Niezależnie od miejsca branża deweloperska potrzebuje ciągłych zmian i dywersyfikacji, więcej alternatyw budowlanych jest niezmiernie potrzebnych.

My zdecydowaliśmy się na takie rozwiązania ponieważ charakteryzują się dużą elastycznością i wolnością. Dla wielu może to być świetna alternatywa do życia w zatłoczonych miastach w blokach i mocno zurbanizowanych osiedlach. Mobilne domki to pomysł nie tylko na mieszkanie czy turystykę ale również mogą pełnić szereg innych funkcji.

Jak mogę wykorzystać domek mobilny ?
 

DOM MIESZKALNY

Jeżeli kochasz kontakt z naturą, marzysz o własnej działce, planujesz wyprowadzić się poza miasto ale jednocześnie nie chcesz angażować się w czasochłonne i kosztowne przedsięwzięcie po tytułem budowa domu to domek mobilny stanowi świetną alternatywę. Oczywiście wiele zależy od potrzeb rodziny czy nas samych, nie zawsze przestrzeń którą oferują domki mobilne potrafi zaspokoić nasze oczekiwania.

Alternatywa do klasycznych rozwiązań jest warta uwagi również że względów prawnych: nie potrzebujemy działki budowlanej może być rekreacyjna co ważniejsze na domek mobilny nie jest wymaganych szereg pozwoleń wynikających z prawa budowlanego.

DOMEK LETNISKOWY/TURYSTYCZNY

Jesteś inwestorem, prowadzisz biznes i zastanawiasz się jak zagospodarować działkę w popularnej miejscowości turystycznej. Tutaj idealnym rozwiązaniem będą domki mobilne na przyczepie bez homologacji. Powierzchnia ok. 30 m2 to idealna konkurencja dla domków holenderskich czy angielskich z ogromną przewagą. Cena jest zdecydowanie na korzyść domku mobilnego – co więcej otrzymujesz produkt z odpowiednio dobranych materiałów skonfigurowany według Twoich potrzeb.

STUDIO / BIURO / BUDYNEK SOCJALNY

Posiadasz już działkę, dom i ogród ale szukasz spokojnego, cichego miejsca do pracy. Co stoi na przeszkodzie aby postawić domek mobilny na działce przy domu. Wnętrze może być zaaranżowane typowo bod biuro z wszelkimi udogodnieniami jak klimatyzacja, odpowiednie oświetlenie, odpowiednie wyciszenie i duże przeszklenia.

Odpowiednio zaprojektowany domek może pełnić funkcje budynku socjalnego na budowach.

TYMCZASOWE MIESZKANIE

Zakupiłeś działkę i zdecydowałeś się na budowę wymarzonego domu. Domek mobilny stanowi świetną opcję na tymczasowe mieszkanie na Twojej nowej działce. Wraz z postępującymi pracami budowlanymi może zajść potrzeba zmiany lokalizacji domku co zapewnia jego mobilność. Nawet jeżeli po budowie domek okaże się niepotrzebny możesz go sprzedać.

Przewiń do góry