Data wpisu: 26.02.2022

7 praktycznych zastosowań domku mobilnego

Domek mobilny to zwykle niewielka budowla mieszkalna, którą w prosty sposób, można dowolnie przemieszczać na działce. Jest to możliwe dzięki jego konstrukcji, opartej na solidnej przyczepie z kółkami. Tego rodzaju budynek może mieć wygląd w stylu nowoczesnym, tradycyjnym lub retro, a jego zastosowanie jest niemal nieograniczone. Domek na kółkach może być bowiem użytkowany nie tylko w celach mieszkalnych lub wypoczynkowych. Jak jeszcze w praktyczny sposób wykorzystać domek mobilny i dlaczego jest to obecnie coraz popularniejsze rozwiązanie? Oto 7 konkretnych przykładów.

Domek mobilny całoroczny — nie tylko na wakacje

Pierwszą z najbardziej oczywistych i popularnych funkcji, jakie może pełnić domek mobilny, jest funkcja mieszkalna. I choć w większości przypadków, rozwiązanie to kojarzy się z letnim wypoczynkiem — istnieją domki na kółkach, które można wykorzystywać przez cały rok. Domek mobilny całoroczny wyposażony jest w instalację ogrzewania i można go zamieszkiwać nawet podczas chłodnej, zimowej aury. Dzięki temu miłośnicy natury mogą osiąść w wymarzonym, pełnym spokoju miejscu, bez uzyskiwania pozwoleń i posiadania działki budowlanej.

Domki turystyczne na wynajem dla inwestorów

Domek mobilny to solidne i wyjątkowo komfortowe rozwiązanie dla inwestorów, którzy chcieliby otworzyć ośrodek wypoczynkowy. Wybierając tę ciekawą opcję, nie ma potrzeby przechodzenia przez długotrwały proces uzyskiwania pozwoleń i budowania turystycznych kwater. Domek na kółkach umiejscowisz wszędzie, gdzie zechcesz. Mazury, morze czy góry — wystarczy załadować go na przyczepę, przewieźć pod wskazany adres i zacząć zarabiać na jego wynajmowaniu.

Błyskawiczne biuro mobilne dla pomysłowych przedsiębiorców

Jeśli poszukujesz miejsca do stworzenia estetycznego i praktycznego biura, a nie masz odpowiednich warunków — domek mobilny jest doskonałą możliwością. Z łatwością umiejscowisz go na działce przy ruchliwej ulicy lub też w innym atrakcyjnym dla klientów miejscu — bez potrzeby bycia właścicielem gruntu. W jakich sytuacjach to rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Biuro w domku mobilnym może być wykorzystane jako m.in.:

  • budynek usługowy podczas tras koncertowych i festiwali,
  • komfortowa przestrzeń dla pracowników planów filmowych,
  • dodatkowe zaplecze podczas konferencji i szkoleń,
  • terenowy oddział firmy budowlanej,
  • biuro handlowe,
  • dowolny całoroczny lub  sezonowy punkt usługowy.

A kiedy zdecydujesz, że wybrana lokalizacja już Ci nie odpowiada, wystarczy osadzić domek na przyczepie i przemieścić go w dowolne miejsce. To aż tak proste.

Budynek socjalny i kwatera mobilna dla pracowników

Domek mobilny może także pełnić funkcję tymczasowego mieszkania dla pracowników dowolnych sektorów. Idealnie sprawdzi się jako przestrzeń do wypoczynku lub snu dla osób zatrudnionych na budowie oraz w innych branżach, które wymagają częstego przemieszczania się z miejsca na miejsce.

Przyjmuj swoich gości godnie w mobilnym domku z łazienką

Jeśli posiadasz przestrzeń na działce, a w Twoim domu nie ma wystarczająco dużo miejsca do  przyjmowania gości — domek mobilny umożliwi Ci zapewnienie przyjaciołom i rodzinie komfortowego wypoczynku. Jeśli więc ludzie często Cię odwiedzają i chcesz zarówno sobie, jak i im, zapewnić prywatność i spokojny sen, domek mobilny to warta rozważenia możliwość.

Gorący prysznic w środku lasu, czyli domek na działkę dla fanów wygody

Zastanawiasz się nad wyposażeniem swojej działki w mały domek? Chcesz spędzać weekendy i ciepłe, słoneczne dni z dala od zgiełku miasta? Domek mobilny na kołach umiejscowisz na niemal każdym terenie, a jego kompleksowe wyposażenie zapewni Ci komfort — jak w domu. Zimą także go wykorzystasz.

Urządź miejsce pracy we własnym ogrodzie

Jeśli poszukujesz spokojnej i komfortowej przestrzeni do pracy — sprawdzi się niewielki domek mobilny. Cena takiej inwestycji z pewnością zwróci się, jeśli planujesz użytkować go przez kilka lat. Warto także pamiętać, że po godzinach można go wykorzystać jako miejsce do wypoczynku.  Domek mobilny 35 m2 lub 48m2 umożliwi Ci komfort wykonywania swojej profesji nieopodal własnego mieszkania albo domu.

W celu zakupienia domku mobilnego lub tiny house on wheels skontaktuj się z przedstawicielami House TD, którzy udzielą Ci fachowego doradztwa.


Autor wpisu:
Tomasz D.

Domki mobilne

Sprawdź specyfikacje domków mobilnych lub zamów domek.

SpecyfikacjaZamów domek

Przewiń do góry