Domek mobilny całoroczny może być użytkowany także podczas zimy. I choć kojarzy się on głównie z letnim wypoczynkiem na działce, nie ma nic bardziej mylnego. Sprytne rozwiązanie w postaci ogrzewania elektrycznego to nie jedyna możliwość na ocieplenie wnętrza tiny house. Po co korzystać z domku mobilnego podczas zimy oraz jak przystosować go do chłodnej aury? Oto kilka praktycznych wskazówek.
Gotowy domek mobilny jest odpowiedni także podczas zimy. Jeśli więc poszukujesz całorocznego miejsca do przyjmowania swoich gości lub chciałbyś prowadzić mini biuro mobilne przez cały rok — jest to odpowiednie rozwiązanie. Aby jednak korzystać z niego w sposób komfortowy, należy zadbać o szereg udogodnień, takich jak:
Sprawdzając i doskonaląc te istotne parametry, przygotujesz swój domek na kołach na każdą pogodę i zamkniesz się w nim, odczuwając ciepłą i przytulną atmosferę, nawet kiedy na zewnątrz będzie panowała prawdziwa śnieżyca. Tak więc, nie każdy domek mobilny może być w komfortowy sposób użytkowany zimą, ale jeśli przygotujesz go zgodnie z powyższymi wskazówkami — będziesz cieszyć się ciepłem, spokojem i prywatnością 12 miesięcy w roku.
Pierwszym i najpopularniejszym sposobem na ogrzanie domku mobilnego jest użycie grzejników elektrycznych podłączonych bezpośrednio do prądu. Można wykorzystać także panele na podczerwień lub grzejniki elektryczne olejowe. Jeśli w domku nie ma instalacji elektrycznej, bardzo dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie akumulatorów lub też instalacji fotowoltaicznej. Panele słoneczne są idealnym sposobem także na możliwość korzystania z ciepłej wody, która zimą jest szczególnie istotna. Wykorzystując wymienione sposoby, z łatwością stworzysz ciepłą przestrzeń w domku mobilnym nawet podczas mroźnej zimy.
Wskazówka:
Sposób ogrzewania należy dostosować do indywidualnych potrzeb i częstotliwości, z jaką użytkownik będzie z obiektu korzystać. Jeśli więc masz w planach przebywać w swoim domku nawet przez całą zimę — wybierz najbardziej ekonomiczny sposób.