Data wpisu: 10.05.2022

Transport domku mobilnego na przyczepie z homologacją

Mobilny domek, czyli domek na kółkach

Mobilny domek letniskowy lub całoroczny to rozwiązanie dla osób, którzy nie chcą albo nie mogą sobie pozwolić na wielomiesięczne prace budowlane, które wymagają szeregu pozwoleń i dopełnienia wielu formalności. Decydując się na zakup mini domku otrzymujemy gotowy i wyposażony produkt, którego budowa odbywa się w halach, a po skończonych pracach jest gotowy do odbioru. Tiny house to domek najczęściej umieszczony na specjalnej przyczepie, u której przy podwoziu umieszczono koła. Podwozia przyczep pod domki mobilne są funkcjonalne, a producenci domków na kółkach wykorzystując nowoczesne rozwiązania skupiają się na bezpieczeństwie w taki sposób, aby przyczepa stanowiła trwały i solidny fundament pod mini domek.

Tiny house można łatwo przewieźć swoim środkiem transportu, gdyż wiele aut z łatwością radzi sobie z transportem przyczep do 3,5 tony:

 

  • BMW X7
  • Mercedes GLE
  • Ford Expedition
  • Mitsubishi Outlander
  • Hyundai H1

Przyczepka z mini domkiem pozwala na szybkie i bezproblemowe przemieszczanie się, a dobrze wykonane podwozie spełniające wszelkie wymagania techniczne i będące wygodne w użytkowaniu jest gwarancją bezpiecznej podróży i udanych wakacji.

Mini domek na przyczepie z homologacją

Przyczepy pod domki mobilne najczęściej są projektowane przez fachowców z danej branży, którzy na co dzień budują mini domki i znają się na specyfice tych konstrukcji. Platforma tiny house musi być wykonana z zachowaniem wszelkich standardów i wysokiej jakości, aby bez problemu móc przemieszczać się i swobodnie podróżować. Przyczepy pod domki mobilne z pełną homologacją drogową są dopuszczone do ruchu drogowego na terenie całej Europy, a rejestracja platformy nie wymaga skomplikowanych i trudnych działań. Do rejestracji w Polsce potrzeba jedynie certyfikatu zgodności C.O.C oraz oświadczenie o danych i informacjach pojeździe. Wielu producentów mini domków oferuje wydanie niezbędnych dokumentów, które umożliwią swobodny i bezproblemowy transport, a w ofercie zawierają także usługę transportu tiny house pod wskazany adres.

Transport domku mobilnego

Transportowanie domków mobilnych zawierających pełną homologację drogową nie stanowi skomplikowanego wyzwania. Mini domki do 3,5 tony nie wymagają zatrudniania firm transportowych oferujących specjalistyczne przewożenie tiny house. Do indywidualnego przewozu domku mobilnego do 3,5 tony, zawierającego pełną homologację drogową wystarczy jedynie samochód osobowy — najlepiej typu SUV — oraz prawo jazdy kategorii B+E. Tiny house z homologacją drogową to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się mobilnym domkiem niezależnie od lokalizacji. Mobilne domki można zabrać zawsze ze sobą nie zastanawiając się nad wyborem hotelu lub innych miejsc zakwaterowania i mając własny kąt zawsze przy sobie. Transport mini domków nie jest problematycznym przedsięwzięciem, a posiadając prawo jazdy odpowiednich kategorii można szybko i sprawnie udać się do punktu docelowego.

Domek mobilny a przyczepa kempingowa

Posiadając działkę rekreacyjną w malowniczej okolicy często decydujemy się na zakup przyczepki kempingowej lub domku mobilnego. Takie rozwiązanie umożliwia spędzanie urlopu i wolnego czasu w cichej okolicy i pozwoli naładować baterie na kolejne wyzwania. Przyczepki kempingowe i mini domki występują w dość porównywalnych cenach, dlatego warto skupić się na innych cechach tych pojazdów. Zarówno tiny house z pełną homologacją, jak i przyczepka kempingowa posiadają wspólną zaletę, jaką jest mobilność i proste przemieszczanie się niemal wszędzie. Minusem przyczepki kempingowej z pewnością jest jej rozmiar, który zdecydowanie wpływa na komfort użytkowania w dłuższym okresie czasu. Przyczepa kempingowa nie może pełnić funkcji domku letniskowego, a umieszczając ją na działce i korzystając z niej jak z mini domku, może okazać się, że jest ona zdecydowanie za mała. Ponadto należy wziąć pod uwagę to, że przyczepy kempingowe są produkowane hurtowo, a tiny house najczęściej wykańczane są pod oczekiwania i potrzeby klientów, uwzględniając wszelkie udogodnienia lub przeznaczenie domku. Domki mobilne mogą być używane całorocznie i niezależnie od pogody, z powodzeniem pełniąc funkcję typowego domku letniskowego. Posiadanie domku mobilnego to świetna alternatywa dla przyczep kempingowych. Domki mobilne zazwyczaj posiadają większą przestrzeń w środku i dobrze zagospodarowane miejsce — przestronniejsze wnętrze umożliwi swobodne korzystanie.


Autor wpisu:
House TD

Domki mobilne

Sprawdź specyfikacje domków mobilnych lub zamów domek.

SpecyfikacjaZamów domek

Przewiń do góry